اخبار صنعتی نوین کاوش

رشد ۱۱درصدی تولید فولاد ایران با وجود تحریم‌/ صنعت فولاد کشورهای صنعتی در برابر کرونا زانو زد + جدول

انجمن جهانی آهن و فولاد از رشد ۱۱.۳درصدی تولید فولاد ایران در ۸ماهه نخست سال جاری میلادی و افت قابل توجه تولید فولاد در کشورهای صنعتی مثل آمریکا، آلمان،‌ فرانسه و کانادا خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، انجمن جهانی آهن و فولاد در جدیدترین گزارش خود از رشد ۱۱٫۳درصدی تولید فولاد ایران در ۸ ماه نخست سال جاری میلادی خبر داد.

تولید فولاد ایران که در ۸ ماه نخست سال ۲۰۱۹ بالغ بر ۱۶٫۷۳۹ میلیون تن گزارش شده بود در ۸ ماه نخست ۲۰۲۰ به ۱۸٫۶۲۵ میلیون تن افزایش یافته است.

رشد ۱۱٫۳درصدی تولید فولاد ایران طی این مدت با وجود تحریم‌های آمریکا در حالی است که بسیاری از کشورهای صنعتی تحت تاأثیر شیوع کرونا با کاهش شدید تولید فولاد خود مواجه شده‌اند.

تولید فولاد آمریکا در ۸ماهه نخست سال جاری میلادی افت ۱۹٫۸درصدی داشته است و تولید فولاد آلمان در این دوره ۱۶٫۵ درصد، فرانسه ۲۷٫۶ درصد، انگلیس ۵٫۷ درصد، کانادا ۱۶٫۵ درصد، ژاپن ۱۹ درصد، عربستان ۱۸٫۳ درصد، قطر ۴۷٫۱ درصد و هند ۱۸٫۸ درصد افت داشته است.

کل تولید فولاد جهان در ماه‌های ژانویه تا اوت امسال با کاهش ۴٫۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به ۱۱۸۷ میلیون تن رسیده است.

مرجع:خبرگزاری تسنیم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *